Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Bilge Öztürk, avukatlık mesleğini sürdürürken 2007 yılındaki Hawaii seyahatinde Kiteboard ile tanıştı.

2011’de Türkiye Şampiyonası’nda derece elde etti, milli sporculuk unvanını kazandı ve Mercedes-Benz ile sürdürdüğü iş birliğini "KiteMercedes by Bilge Öztürk - Bilge Öztürk Kite Club" okulu ile üst seviyeye taşıdı.


Günümüzde olimpik bir spor olan Kiteboard’un formula kite sınıfı 2024 Paris Olimpiyatları’na ilerlerken Öztürk, ANOC World Beach Games 2019’da Türkiye’yi temsil eden ilk Kiteboard sporcusu oldu.

Bilge Öztürk Kite Club, olimpik sınıf yarışçılarına antrenörlük desteği ve meraklılarına kiteboard dersleri sağlamayı sürdürüyor.


Kozmetik dünyasına girişine, spor hayatındaki deneyimlerinden ilham alarak başladı.


Kiteboard yarışları başta olmak üzere çeşitli spor dallarında uzun süre maruz kalınan güneş
ışınları, Öztürk için suya dayanıklı, akmayan ve yüksek korumalı ürünlere büyük bir ihtiyaç
doğurdu. Uluslararası popülarite kazanan çinko içerikli güneş koruyucuların Türkiye’de eksikliğini gözlemleyen Bilge Öztürk, markası ile Türkiye’de ilk kez çinko içerikli güneş ürünlerini tüketiciyle buluşturdu. Özgünlüğü ve dikkat çekici tasarımı merkeze alan Bilge
Öztürk markası, temiz içerikli ve yüksek güneş korumalı ürünleri ile güzellik dünyasına yeni bir perspektif getirdi. Yoğun nemlendirme özelliği ve günlük bakım rutinlerine uygun ürünler,
krem ve stick formları ile çeşitlilik sunuyor.


İnovatif içeriklerle yaratılmış Bilge Öztürk ürünleri; kadın, erkek ve çocuk kullanımına uygun bir güneş koruması ile öne çıkıyor. Markanın ürün kataloğunda şimdilik:

Cilt Tonu Eşitleyici Bakım Kremi SPF 30,

Işıltılı Bakım Yağı,

Güneş Koruyucu El Bakım Kremi SPF 30,

Işıltılı Şeffaf Dudak Balmı SPF 20

Buz Jeli

Güneş Koruyucu Renkli Kremler SPF 50+

Güneş Koruyucu Renkli Stick'ler SPF 50+,

Şeffaf Stick SPF 50+,

Güneş Koruyucu Gündüz Kremi SPF 50+,

yer alıyor. Ürün kataloğuna yeni çözümler ve kişisel bakım uygulamaları eklemeye hazırlanan Bilge Öztürk kozmetik dünyasına yeni perspektifler katarak fark yaratmaya devam edecek. Bilge Öztürk kozmetik ürünlerine; bilgeozturk.com online mağazadan, Watsons mağazalarından ve başta
Bilge Öztürk Kite Club Akyaka olmak üzere çeşitli spor okullarından ulaşabilirsiniz.